activitats de nadal a la llar dinfants montserrat

Però.. quines són les activitats i propostes que preparem especialment durant desembre a la nostra escola?

Activitats de Nadal a la Llar d'infants Montserrat

Activitats de Nadal a la Llar d'infants Montserrat

Nadal a l’escola Infantil Montserrat

Que ens agrada més que poder gaudir de les festes nadalenques a l’escola. Des de fa molts anys l’escola infantil Montserrat prepara amb molta emoció i il·lusió totes les activitats del mes de desembre. És tot un goig veure engalanat el pati amb llums de colors i ple de manualitats fetes pels nostres infants.

Però.. quines són les activitats i propostes que preparem especialment durant desembre a la nostra escola?

Calendari d’advent: a finals de novembre demanem que cada infant porti un mitjó per poder crear el nostre calendari d’advent. Cada classe el confeccionarà de manera diferent, sempre utilitzant materials reciclats, com per exemple pots, teles, caixes...

Fira de santa Llúcia: L’activitat més especial sens dubte! Durant tot el mes de desembre preparem unes feinetes plàstiques que les famílies es duran el dia de la fira. La fira es part del projecte educatiu de l’escola, amb els infants treballem la solidaritat. Organitzem una gran recollida d’aliments per famílies necessitades i el dia de fira celebrem i gaudim de tota la feina feta. És un moment de reunió de pares, infants i educadores. On poden gaudir de l’espai, de treballs manuals, de la música i de la companyia de tots els infants.

  

Visita al pessebre: tradicionalment, a l’església Sant Ramon Nonat munta un pessebre gegant, pessebre que va donar a l’església la nostra escola. El grup d’infants de P2, acostumen a anar a veure’l, per contemplar els pagesos, la verge i els reis mags...


Caga tió:
 Anem a buscar el tió, és una experiència d’allò més divertida. Com tots sabeu el caga tió baixa de les muntanyes i s’apropa a l’escola. Però com és tan tímid, s’amaga. Els infants han d’anar-lo a la muntanya... no sabem per on estarà amagat. Després l’hem de donar menjar durant uns dies, per tal que s’engreixi molt, molt. Fins que arriba el dia que l’hem de cagar. Cantant una cançó que ens agrada moltíssim.

  


Pare Noel: La visita del pare Noel, és la més esperada pels més petits. Tot i ser una mica entremaliats el Pare Noel no falta mai a la seva cita a l’escola i sempre ens porta molta il·lusió i algun que altre regalet! Acabem el trimestre amb aquesta trobada tan  i tan màgica!

   

Experimentació de nadal:
Tocar, apilar, posar, treure.. amb elements i materials nadalencs, els petit aprenen i s’apropen al nadal. Fem experimentacions i preparem instal·lacions amb material diferent i divertit!

    


El que queda clar veient les imatges, és que a l'escola aprenem molt. Però més clar queda que el millor que fem a la llar es passar-ho bé!!!! Gaudim preparant i trobant noves experiències per als nostres infants. Experiències enriquidores que estimulin tots els seus sentits, que juguin i aprenguin jugant. A l'escola venim a passar-ho bé i compartit totes aquestes experiències amb els companys i les mestres!


Comparteix