activitats extraescolars

La nostra escola bressol ofereix als alumnes que ho desitgin la possibilitat de fer activitats extraescolars de Natació i Anglès.

Activitats Extraescolars
La nostra escola bressol ofereix als alumnes que ho desitgin la possibilitat de fer activitats extraescolars de Natació i Anglès.

La natació es fa al Poliesportiu Fum d´Estampa que disposa d'unes instal·lacions molt indicades pel treball a l'aigua amb nens petits. Hi anem tots els dijous al matí, d'Octubre a Juny. Els nens venen a l'escola en el seu horari normal i són acompanyats per les nostres monitores fins la piscina (10 min. caminant). Un cop acabada l'activitat, tornen a la llar d'infants per continuar la seva jornada.

L'anglès es fa aplicant una metodologia molt innovadora que es basa en la immersió en la llengua de manera completa. De bon principi, les classes es desenvolupen únicament en anglès. Tots els professors tenen la llengua anglesa com a llengua materna i utilitzant un vocabulari global, sense limitar-se a uns temes establerts. D’aquesta manera la plasticitat lingüística de l’infant petit s’aprofita al màxim i l’aprenentatge és molt natural.

Es treballa en petits grups formats per nens d’edats i nivells homogenis, de manera molt lúdica i atractiva. Les sessions són de 60 minuts setmanals de 16.00 a 17.00 de la tarda i es veuen reforçades per l’ús d’un CD de cançons que us facilitem al inici del curs.

Abans de l’inici de cada curs es programen unes sessions demostratives per a que les famílies interessades puguin conèixer la metodologia que emprem a les classes d’anglès.